marka kimliği
hizmetleri

File Market
Rezervem
Suna Luxury Beauty
Teklifim Gelsin

Marka Kimliği

Profesyonel bir kurumsal kimlik markanız için çok şey yapabilir. Markalar geleceklerini inşa eden yolda doğru adımlar atarak sağlam bir marka kimliği oluşturmalıdır. Peki bahsedilen marka kimliği nedir? Bir markanın tüketicileri tarafından algılanma biçimleri, kitleye verdikleri imaj ve marka statüsünü belirleyen temel unsurların bir araya gelerek oluşturduğu yapı marka kimliğini ifade ediyor. Marka kimliği, markanın ruhunu ve değerlerini yansıtmalı, özgünlüğünü ve onu diğerlerinden ayıran farklılıklarını dile getirmelidir.

Marka kimliği; markanın hedeflerine, stratejilerine, hedef kitlesine uygun olarak inşa edilmelidir. Sağlam ve profesyonel bir marka imajı oluşturmak için marka kimliği oluşturma süreci son derece titizlikle ilerlemelidir. Marka kimliğini oluşturan çeşitli unsurlar vardır. Bu unsurlar bir araya gelerek, markanın kimliğini yaratırlar. Logo, kurumsal renkler, tipografi, tasarım sistemi, slogan, ambalaj ve paketleme; marka kimliğini oluşturan unsurlar olarak ifade edilir.

Markalarımızın kimlik oluşturma süreçlerini özenle şekillendiriyoruz. Çünkü markanızın biricik olduğunu her daim değerli bir hazineniz olacağını bilerek hareket ediyoruz. Hizmetlerimiz kapsamında sunduğumuz marka kimliği ve süreçleri, marka imajınızı güçlendirerek ve marka sadakatinizi artıracak. Marquon’un yaratıcı ve profesyonel dokunuşları ile marka kimliğiniz emin ellerde!

Marka Hikayesi

Marka hikayesi; markaların varoluşlarını, kurulum aşamalarını anlatır. Tüketici ile marka arasında duygusal bir bağ oluşturmayı sağlar. İyi oluşturulmuş bir marka hikayesi, markaların vizyonu ve misyonu hakkında tüketicilere fazlasıyla detay verir.

Marka Hikayesi Nasıl Yaratılır?

Markanızın taşıdığı öz değer mutlaka hedef kitleye aktarılmalıdır. Marka hikayesi; özgün olmalı ve hedef kitlenin zihnine hitap etmelidir. Marka hikayesi nasıl yaratılır konusunu düşünürken, amacınızı mutlaka belirlemiş olmanız gerekiyor. Amaç bir hikaye yaratmak mı yoksa tüketici ile marka arasında duygusal bir bağ kurmak mı? Marka hikayesi nasıl yaratılır üzerine düşünülürken, amacın mükemmel hikayeyi yaratmak değil tüketici ve ürün ve/veya marka arasındaki duygusal bağı kurmak olduğu unutulmamalıdır.

Marka Kişiliği Nedir?

Marka kişiliği, bir markanın insan gibi algılanmasını sağlayan bir özelliktir. Bunlar; markanın değerleri, sesi, davranışları ve görünümüyle ilgilidir. İyi bir marka kişiliği oluşturma süreci tüketicilerin markayı hatırlamasına, güvenmesine ve  duygusal bağ kurmasına yardımcı olur. Örneğin; Apple’ın sade ve yenilikçi kişiliği, tüketicilere modernlik ve kalite hissi verir.
Marka kişiliği oluştururken, hedef kitlenin beklentilerini ve değerlerini dikkate almak önemlidir. Tutkulu bir spor markası, enerjik ve dinamik bir kişilik yaratırken, lüks bir moda markası zarif ve şık bir kişiliği yansıtmalıdır. İyi bir marka kişiliği oluşturmak, hedef kitlenizin markanıza bağlanmasını sağlar.

Marka İsmi Nedir?

Marka ismi, belirli bir şirketi, ürünü veya hizmeti tanımlar ve onu bir kategori içindeki benzer rakip markalardan ayırır.

Marka İsmi Yaratma

Marka ismi yaratma, bir işletmenin kimliğini belirleyen kritik bir süreçtir. Başarılı bir marka ismi, tüketiciye işletmenin değerlerini ve ürünlerini başarılı bir şekilde aktarmalıdır. Peki ya başarılı bir marka isminin özellikleri nasıl olmalıdır? Hedef kitleye hitap edebilmeli ve uzun vadede işletmenin büyümesini desteklemelidir. anlamına gelir. Bu nedenle, işinizin en başından itibaren marka ismi üzerine düşünmeniz önerilir.

Logo Tasarım Paketlerini İncele

Görsel Kimlik Nedir?

Görsel kimlik, bir markanın gözle görünen yüzüdür. Renk paletleri, logo, tipografi ve tasarım unsurları gibi öğeler, markanın kişiliğini ve mesajını ileten bir sanat eseri gibidir. Bu görsel öğeler, markayı diğerlerinden ayıran benzersiz bir kimlik yaratır ve tüketicilere güçlü bir ilk izlenim sunar.

Logo Tasarımı ile Markanıza Güçlü Bir Görsel Kimlik Kazandırın

Marka kimliği oluşturma aşamasında, sektör ve hedef kitle üzerinde güçlü ve etkileyici bir izlenim yaratmak için logo tasarım sürecini son derece titizlikle şekillendiriyoruz. Logo tasarımı ile yaratıcı ve özgün, marka değerlerinize ve hedeflerinize uygun bir görsel kimlik ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. Güçlü ve etkileyici bir görsel kimlik, markanızın sektörde ve tüketici gözünde var olmasını ve akılda kalıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda logo, bir markayı temsil eden ve onu diğer markalardan ayıran sembol ve işaretler bütünü olması yönüyle özgünlüğünü yakalamalıdır.

Logo tasarımında dikkat edilmesi gereken belirli kriterler bulunur. Sade, akılda kalıcı, anlaşılır, özgün tasarımlar markanızın görsel kimliğini güçlü ve sürdürülebilir bir hale getirir. Zamansız, kaliteli, şık, özgün tasarımlar ile profesyonelliği ve yaratıcılığı yakalamak mümkün. Logo tasarımı; markanın kimliği, değerleri, hedefleri ve stratejilerine en uygun şekilde inşa edilmelidir. Markanızın kimliğini ve ruhunu yansıtabileceğimiz tasarımlar çerçevesinde çalışarak, hayallerinizdeki logoyu sizler için hazırlıyoruz.

Kurumsal Renkler ve Tipografi ile Etkileyici İzlenim Bırakın

Marka değerlerinize, hedeflerinize ve stratejilerinize uygun olan kurumsal renk paleti ile tüketici üzerinde etkili bir izlenim bırakılabilir. Bir markanın değer ve hedeflerini yansıtırken kullandığı renkler kurumsal renkleri işaret eder. Tasarımlarda, sosyal medya platformlarında, web sitede ve markanın sahip olduğu diğer çeşitli alanlarda kullanılacak renkler; sektöre ve markanın hedeflerine uygun olarak belirlenmelidir. Bunun yanında renklerin anlamları, insan psikolojisi üzerindeki etkileri gibi konular da araştırmaya ve incelemeye tabii tutularak uygun renk ve tonlar tercih edilmelidir.

Kurumsal renkler markanın sahip olduğu ve pazarlama çalışmalarını sürdürdüğü her alanda birbirine uyum sağlamalıdır. Marka kimliği unsurlarından biri olan kurumsal renkler; markanın kendini ifade etmesinde, ruhunu yansıtmasında ve kurgulayacağı stratejilerde etkin rol oynar. Kurumsal renk paleti ile çağrışım yolundan yararlanarak, sektörde ve tüketicilerin gözünde markaya dair bir çağrışım oluşturulabilir.

Tıpkı kurumsal renkler gibi tipografi de markanızı kurgularken titizlikle belirlenmelidir. Markanızı daha etkileyici, şık, modern, profesyonel göstermek için iletişim süreçlerinde kullandığınız yazı fontları, markanın tipografisini ifade ediyor. Markanın tüm iletişim süreçlerinde kullanılan tipografi; kimliğinize, değerlerinize, stratejilerinize uygun şekilde tasarlanmalıdır.

Markanızı yansıtan, değerlerinizi ve stratejilerinizi en iyi şekilde belirten, özgünlüğünüzü ve profesyonelliğinizi ortaya çıkartan bir kimlik inşasında; markanız için en uygun kurumsal renkleri ve tipografiyi oluşturuyor ve tasarlıyoruz.

Markanız Tasarım Sistemi ile Var Olur

Marka kimliği büyük bir özveriyle oluşturulan ve her adımında bütünsellik gerektiren bir süreçtir. Marka kimliğini oluşturan unsurlar, bir araya gelerek bütünsel bir kurgu oluşturur. Tasarım sistemi de bu bütünselliğin en önemli parçalarından biridir. Marka kimliğini oluşturan bütün değerler, markanın sahip olduğu ve varlığını sürdürdüğü tüm alanlarda uyum içinde var olmalıdır. Sosyal medya platformları, web site, kampanya tasarımları ve markanın sahip olduğu her alan birbirleriyle uyum içerisinde kurgulanmalıdır.

Markalar tasarım sistemleriyle var olurlar. Marquon; kendine özel yeşil rengiyle, tipografisiyle, tasarımlarıyla ve diğer bütün değerleriyle tasarım sistemini oluşturuyor. Marka kimliği söz konusu olduğu zaman tasarım sistemi olmazsa olmazlardan biridir. Güçlü bir marka kimliği inşa etmek ve varlığınızı en profesyonel şekilde sürdürmek için tasarım sistemini es geçmemenizi tavsiye ediyoruz.

Markanızın En Yaratıcı Özeti: Slogan

Bir markanın değerlerini, ruhunu, hedeflerini yansıtan ve onu diğerlerinden farklı kılan cümle veya kelimeler bütünü markanın sloganını işaret eder. Sloganlar bir markayı tanımak için ilk olarak dikkati çeken ve tüketiciyi etkilemesi istenilen marka kimliği değerlerindendir. Sloganlar, markaların en yaratıcı, en kısa ama bir o kadar da en derin anlamlarını içeren cümle veya kelime öbekleridir. İyi bir sloganın; markanın değerlerini ve hedeflerini yansıtma, üzerinden yıllar geçse dahi gönüllerde taht kurma, akıllara kazınma gibi özellikleri vardır.

İyi bir sloganı ortaya çıkarmak için uyulması gereken belirli kriterler bulunur. Akılda kalıcı, anlamlı, zamansız ve elbette özgün bir slogan, markanız için çok ifade eder. Anlamlı bir slogan tüketici gözünde anlaşılır ve olumlu bir izlenim bırakır. Özgün bir slogan markanızın farklılıklarını ortaya çıkartır. Telaffuzu zor ve birbirini desteklemeyen kelime ve kelime gruplarından uzak durarak akılda kalıcı ve hatırlanabilir bir slogan yaratılır. Dönemsellikten ve trendlerden uzak kalarak zamansız ve sürdürülebilir bir slogan ortaya çıkartılır. İyi bir slogan markanıza değer katar. Yaratıcı ekibimizle oluşturduğumuz sloganlar; marka değerlerinizi ve hedeflerinizi yansıtacak, marka ruhunuzdan izler taşıyarak değerinizi artıracaktır.

Tüketiciye Değer Vermek: Ambalaj ve Paketleme

Marka kimliği, marka sadakati, marka imajı birbiri ardında konumlanan ve birbirini tamamlayan süreçlerden oluşur. İyi bir marka kimliği marka imajını büyük ölçüde etkiler. İyi bir marka imajı marka sadakatini olumlu yönde şekillendirir. Marka kimliği ile tüketicide olumlu izlenimler bırakmak, marka imajı ve marka sadakatini de olumlu yönde etkiler. Tüketici gözünden değerlendirildiğinde, müşteriler markalar tarafından değerli hissettirilmekten hoşlanırlar ve bu hisler ve deneyimler sayesinde iyi bir marka imajı yaratılır. Tüketiciye marka değerleri bağlamında olumlu deneyimler sunmak, marka kimliğini güçlendirir. Özellikle e-ticaret alanında hizmet veren markaların, alışveriş sonrasında tüketiciye olumlu izlenimler yaşatması, ambalaj ve paketlemeye olabildiğince özen göstermesi marka kimliği açısından son derece fayda sağlayacaktır.

Marka kimliği oluşturma süreci son derece titiz ve özenli adımlarla yürünmesi gereken bir yolculuktur. Marka kimliğini oluşturan unsurlar birbirlerini tamamlayarak bir bütünü inşa ederler. Marquon olarak bu yolu, markanız için en doğru ve profesyonel adımlarla yürütüyoruz. Hayallerinizle yaşattığınız, emeklerinizle var ettiğiniz markanıza tıpkı sizler gibi değer veriyor, vizyon ve misyonunuzu önemsiyoruz. Marka kimliği hizmeti taleplerinizi dinliyor, uzun yaratıcı süreçlerden geçiyor ve nihayetinde marka değerlerine ve hedeflerine sadık kalarak markanız için en uygun olan kimliği inşa ediyoruz. Marka kimliğiniz, yaratıcılığın ve özgünlüğün hayat bulduğu, marka vizyon ve misyonunu benimseyen bir konumda var olacak. Marquon markanıza değer katacak. Hadi tanışalım!

Logo Tasarım Paketlerini İncele

Mesaj Gönder!
1
Hemen Mesaj Gönder!
Scan the code
👋 Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?