Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemli?

Sosyal Medya artık başucu kitabı ile çekilmiş kahve fotoğrafından çok daha fazlası… Hayatımızda kapladığı alan giderek artarken markaların potansiyel hedef kitlelerine ulaşmak için sosyal kanalları kullanması kaçınılmaz bir strateji. Üstelik yalnızca sosyal medya hesapları açarak buralarda varlığınızı sürdürmek yeterli değil. Sosyal medya yönetimi kapsamında dünyadaki dinamizme ayak uydurmak, yeni trendlerin nabzını tutmak, paylaşımlarınızı hedef kitlenizin yöneldiği yerlerde konumlandırmak ve daima gelecekteki değişimlere karşı gözü açık olarak yeniliklerin öncüleri arasına girmek bir hayli önemli.

Adı üzerinde “sosyal medya yönetimi” yani sosyal medya kanallarının yönetilmesini mi kapsıyor? Aslında bundan çok daha fazlası… Sosyal medya hesaplarının markanızdan bağımsız bir yapıda olmaması gerektiği, marka kimliğinizin doğru ve istikrarlı bir çabayla sosyal medyada kurgulanması gerektiği, her sosyal medya kanalının kendine münhasır bir yapısı olduğu ve sosyal medya trendlerinin markanıza uygulanabilirliği gibi konularda bilinçli olan kişiye sosyal medya yöneticisi denir. Markanız adına sosyal medya hesapları açarak rastgele paylaşımlar yapan kişi ise muhtemelen ne yaptığını tam olarak bilmiyordur.

Sosyal Medya Yönetimi Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Yemek videosu çeken kanallar, kurumsal ve köklü bir firma, dans eden gençlerden oluşan bir topluluk ve bir giyim markası… Tüm bunlar birbirinden ne kadar farklı sektörlerde, değil mi? O halde tüm bu markalar için açılmış sosyal medya hesaplarının aynı şekilde yönetilmesi uygun olabilir mi? Cevabımız elbette hayır. Böylesine büyük bir sosyal dünyada, tıpkı galaksideki yıldızlar gibi yönünü doğru tayin etmek ve fark edilmek şüphesiz kolay değil. Yalnızca doğru bir strateji, marka kimliğinize uygunluk, yenilikleri takip etmek ve gelecek trendleri görmek yeterli değil; aynı zamanda SEO çalışmalarına da hizmet eden ve görünürlüğünüzü arttıran bir yönetim stratejisine ihtiyacınız var!

Marquon Digital olarak sosyal medya yönetimi kapsamında markanızı yalnızca e-dünyada değil, sosyal dünyada da var ediyor; hedef kitle odaklı reklam ve paylaşımları büyük bir titizlikle yönetirken yeniliklere de çabucak adapte oluyor ve uyguluyoruz. Bunu yaparken yeniliklere açık, inovasyonları takip eden ve rakiplerinin bir adım önünde yürüyen bir marka imajı yaratıyor, takipçilerinizin, fanlarınızın ve ilgililerinizin meraklı gözlerini üzerinizde topluyoruz. Kısacası su soğuk, ama Marquonla girince alışıyorsunuz.

Başarı hikayenizi birlikte yazalım.

#dahaotesivar