Marka Hizmetleri

Marka Hizmetleri Nedir?

Marka Hizmetleri Neden Önemli?

Markanızın adı, ürün ve hizmetlerinizin kapsamından kim olduğunuza dek pek çok konuda ipucu veren firmanızın ilk izlenimidir. Slogan ise marka isminizi hafızalara kazıyan imzadır. Yalnızca başarılı bir slogan ve marka ismi bulma markalaşmak için pek tabii yeterli olmayabilir, ancak başarılı bir marka adı olmadan markalaşma serüveninden de bahsedilemez. Tıpkı yeni doğmuş bir çocuk için sarf edilen “ismiyle yaşasın” dilekleri gibi markanız da ismiyle bütünleşecek, isminden güç alacak ve iyi, kötü tüm yönleriyle ismiyle yaşayacaktır.

Henüz yolun başındayken kurgulanacak başarılı bir marka ismi, hedef kitlesinden ürün yelpazesine, kurumsal kimliğinden kurum içi işleyişe dek tüm alanlarda markanın kaderini tayin eder. Aklınızda çok iyi bir fikirle bir girişimde bulunmak istiyor ya da sermayenizi bir işe yatırarak markalaşmak istiyorsanız, marka ismi bulma noktasında anlaşılır, dillere pelesenk olabilecek, tescile uygun alternatiflerin oluşturulması, alanındaki emsallerini andırmaması, herhangi bir markanın taklidi izlenimi vermemesi ve itibar kaybına uğrayabilecek bir kavrama atıfta bulunmaması gerekir.

Marka Hizmetleri Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Yalnızca tescile uygun ve ayakları yere sağlam basan terminolojik bir marka ismi bulmak değil, anlamsız kelimeler ya da ses bütünlerinin de tüm yönleriyle markalaşmaya uygunluk açısından sorgulanması önemlidir. Bu şekilde marka isminizin yabancı bir dilde uygunsuz bir karşılığı olmadığından, ses sembolizmi ve fonetik konularında marka kimliğinize uygun çağrışımlar yaptığından, ismi oluşturan harflerin markanıza uygun soğuk ya da sıcak seslerden oluştuğundan emin olabilir, markalaşma serüveninize emin adımlarla başlayabilirsiniz.

Marquon’un kreatif marka danışmanları olarak marka adı bulma, alan adı araştırma, slogan ve motto yaratma noktasında büyük bir titizlikle çalışıyor, marka adınızı (TPE, EUIPO ve USPTO) tescil kontrolü, patent kontrolü, alan adı kontrolü, arama motoru index kontrolü, fonetiğe uygunluk, marka hikayesi gibi pek çok alanda değerlendirerek özel tavsiyelerimizle birlikte tarafınıza rapor olarak sunuyoruz. Siz “Tam olarak ihtiyacım olan hizmet” diye düşünürken yalnız marka kimliği yaratmadığımızı, ayrıca mevcut markalar için strateji danışmanlığı ve itibar yönetimi hizmetleri de sunduğumuzu ekliyoruz.

Başarı hikayenizi birlikte yazalım.

#dahaotesivar