Dijital Reklam Yönetimi

Dijital Reklam Yönetimi Nedir?

Dijital Reklam Yönetimi Neden Önemli?

Dijital mecraların günümüzde sistem ara yüzlerini kullanıcılara hitaben çok daha basitleştirdiği bir gerçek, ancak yol ve yöntem bilmek bu uğurda siz ve markanız için binlerce lira tasarruf değerinde! Herhangi bir sektörde bir sosyal medya reklamı oluşturmak oldukça basit görünebilir. Nitekim bu uygulama alanında buzdağının görünmeyen kısmının çok daha fazla olduğunu belirtmekte fayda var. Çocukluğumuzun heyecanla beklenen TV reklamları artık büyük oranda online mecralara taşınmış durumda. Dolayısıyla hedef kitlenizi hayran bırakacak ve çokça rağbet görecek reklam yönetimi yapmak oldukça kıymetli bir sanat.

Bir kampanya oluşturmanın ilk adımı olan hedef kitle belirleme, sanatınızı icra etmek için palete boyalar eklemek gibidir. Aklınızdaki resmi doğru bir şekilde ortaya çıkarmak için doğru renkleri kullanmanız gerekir. Paletinize resminizde olmayan renkler eklediğinizi düşünün; bu sizin için zaman ve boya israfına yol açacaktır. Kampanyanız için uygun hedef kitle seçimi de buna benzer. Zaman ve maliyet kaybı yaşamamak adına doğru analizler ve testler yapılarak tam olarak ürün ve hizmetlerinize ilgi duyacak kitleyi belirlemek gereklidir.

Dijital Reklam Yönetimi Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Marquon Digital’ın dijital reklam yönetimi ekibi olarak kampanyaya çıkmak istediğiniz alana ve markanızın kitlesine en uygun reklam platformunu belirliyoruz. Reklam metinlerinizi kreatif bir şekilde marka kimliğinize uygun ve hedef kitlenize hitap edilecek şekilde hazırlıyoruz. Reklamlarınızın görsellerini ilgi çekici ve kampanyanızla maksimum korelasyon yakalayacak şekilde tasarlıyoruz. Ardından karşılıklı görüşmelerimiz, araştırmalarımız ve sektörünüze ilişkin profesyonel görüşlerimiz doğrultusunda bir test kitle belirliyoruz. Kampanya süresince hedef kitlesini zaman zaman farklı test kitlelerle değiştiriyor, düzenli analiz ve gözlemlerde bulunuyoruz.

Düzenli olarak takip edilen reklam sonuçlarının satışlara ve marka bilinirliğine dönüşmesi için istikrar, uzman bir ekip ve çokça analiz gerekir. İyisi mi aklınız daha fazla karışmadan markanıza reklam yönetimi yaptırmak için profesyonel reklam ekibimize güvenin. Aylık raporlarımız, detaylı kampanya analizlerimiz ve yüksek başarı oranımız ile sektörün yıldızı olacak reklamlara imza atın.

Başarı hikayenizi birlikte yazalım.

#dahaotesivar